Épp Almádiban voltam egy halsütőben, rendeltem egy hekket meg némi savanyúságot… Leültem a kerthelységbe, mint később kiderült pont a konyha mellé ahol nyitva voltak az ablakok. a következő beszélgetést hallottam:– Dobjatok be egy harcsaszeletet?
– Mekkorát?– Nem kell nagy, kis köcsög gyerek rendelte
Nem csináltam problémát, de borravalót nem adtam:)
-Két kávét kértünk, ami kifogástalan volt, és ehhez rendeletünk még két pohár csapvizet. A fizetéskor derült ki, hogy az is csaknem annyiba került mint a kávé. Csapvízként volt feltüntetve, tehát nem ásványvízről van szó – mondta lapunknak a vendég, aki a számlát is elküldte szerkesztőségünknek.
720 forint két pohár csapvíz!
A Rege cukrászda fogalom a Balaton parti vendéglátóhelyek körében, az egyik legszebb panorámában gyönyörködhetnek a kávézó teraszáról a betérő vendégek. Az árak is ennek megfelelően lettek kialakítva, egy presszókávé 890 forint. A kínálatban szerepel szódavíz és csapvíz is.
“A csapvíz ára természetesen szerepel az itallapunkon, ami alapján a vendégek tájékozódhatnak árainkról, mint minden más termék esetében.” – reagált megkeresésünkre a Rege cukrászda. “A tisztított víz árképzésénél figyelembe vesszük, hogy a helyben fogyasztott kiszolgálás minden termékhez megegyező szolgáltatást párosít, amelyhez igyekszünk a lehető legszínvonalasabb működési feltételeket biztosítani. Vendégeink körében e tekintetben eddig nem érkezett hozzánk panasz.”- írták lapunknak.
A csapvíz egyébként valóban egy “vízválasztó” a vendéglátóhelyek között. Van, ahol ingyen adják, van, ahol jelképes összeget kérnek, egyes helyeken majdnem az ásványvíz árában mérik, míg Budapest egyik legelegánsabb éttermében azt közölte a pincér, hogy csapvizet egyáltalán nem is szolgálhat fel.
-Nem mindenhol megszokott, de nem tekinthető szabálytalannak, ha valaki a csapvízért is pénzt számol fel. Ez egyébként, ha így is van feltüntetve, nem feltétlen közvetlen csapvizet jelent. Sok helyen speciális és drága szűrőberendezést szerel fel az étterem, s valójában egy szénsavmentes, ám egy ásványvízzel csaknem egyenértékű minőségű vízről van szó – mondta a Blikknek Flesch Tamás a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke, aki szerint ez a kezdeményezés teljesen helyénvaló.